امروز: جمعه 28 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق ظرفیت های زیست فناوری برای بهینه سازی الگوی مصرف

دانلود تحقیق ظرفیت های زیست فناوری برای بهینه سازی الگوی مصرف دسته: محیط زیست
بازدید: 14 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 23 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 11

اگر چه در نگاه اول رابطه بین زیست فناوری و رعایت الگوی مصرف دور از ذهن به نظر می رسد، ولی با نگاهی موشكفانه می توان ارتباط مستقیم كاربرد های این فناوری را درك كرد

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

اگر چه در نگاه اول رابطه بین زیست فناوری و رعایت الگوی مصرف دور از ذهن به نظر می رسد، ولی با نگاهی موشكفانه می توان ارتباط مستقیم كاربرد های این فناوری را درك كرد. مواردی كه در ادامه به آنها اشاره شده است، تنها برخی از كاربردهای زیست فناوری در رعایت الگوی مصرف در صنایع را نشان می دهد و با هدف طرح ایده های كم و بیش اولیه در راستای گشودن موضوع بیان شده است؛ كه با بررسی دقیق تر و همه جانبه در كاربردهای مختلف زیست فناوری می توان موارد بی شماری از این مثال ها را بر شمرد.

ظرفیت های زیست فناوری برای بهینه سازی الگوی مصرف

مصرف گرایی و هدر روی منابع در ایران

دوران امروز به تعبیری، دوران تاخت و تاز صنایع نوین و محصولات و خدمات دارای كیفیت بیشتر است. امروزه ، ثروتمند ترین كشور ها را می توان تنها در میان پیشرفته ترین آنها از لحاظ صنعت و فناوری جستجو نمود. حجم بازار محصولات حاصل از فناوری های نوین بسیار بالاست؛ این گونه محصولات نه تنها ارزش ریادی دارند كه میزان تقاضا برای آن ها نیز بسیار زیاد بوده و روز به روز نیز بیشتر می شود. جمهوری اسلامی ایران ، امروز بیشتر از آنكه در تولیدات جهانی نقش داشته باشد؛ به یك مصرف كننده تبدیل شده است كه شاید بتوان دلیل آن را عمدتا در عقب ماندگی صنعتی دانست.به عبارت دیگر ، صنعت امروز كشور، جوابگوی بسیاری از نیازهای جدید داخلی و خارجی نیست. تبدیل شدن جامعه ایرانی به جامعه ای كه نقش مصرف كنندگی آن بیشتر از نقش تولید كنندگی آن است؛ نه تنها باعث خروج بیش از حد ارز می شود ، بلكه پیامد های ناگوار دیگری مانند كاهش روز افزون منابع داخلی كه سرمایه ملی به شمار می روند را نیز در پی خواهد داشت.

سال 1388، سال اصلاح الگوی مصرف

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : ظرفیت زیست فناوری , بهینه سازی الگوی مصرف

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر